سئو نویسی یا اصل نگارش محتوای موثر برای موتورهای جستجو چیست؟


سئو نویسی / همانطور که می دانید بازاریابی محتوا یکی از بهترین روش های بازاریابی در حال حاضر است.اگر این نوع بازاریابی در اینترنت به درستی انجام شود باعث جذب ترافیک هدفمند و موثر از موتورهای جستجو خواهد شد.

سئو نویسی (SEO writing) چیست؟

موتورهای جستجو به خصوص گوگل اولویت نمایش در صفحات اول را به وب سایت های می دهند که محتوا آنها استاندارد نگارش شده باشد که اصطلاحا به آن می گوییم سئو نویسی.چند روش برای سئو نویسی و نگارش محتوا وجود دارد که به آنها اشاره می کنیم:

1- حداکثر 3 کلیدواژه به کار ببرید

هر محتوایی نهایتا برای هدف خاصی نوشته می شود.کلیدواژه ها کلماتی هستند که افراد به هنگام جستجو از آنها استفاده می کنند.مثل بازاریابی اینترنتی یا بازاریابی دیجیتال و … .هر محتوا عملا و ناخودآگاه از چند کلیدواژه استفاده می کند که ممکن است کاربران را هنگام جستجو در موتورهای جستجو به کاربر بفرستد.اما ما قصدمان این است برای آن کلیدواژه ای که مدنظر داریم محتوا را بنویسیم.به هنگام نگارش محتوا حداکثر برای 3 کلیدواژه تمرکز کنید که دارای اولویت نیز باشند که مهمترین آنها همان کلیدواژه اول است.تمرکز برای بیش از 3 کلیدواژه، کلیدواژه اصلی را نیز ناکارآمد خواهد کرد.اکثر مواقع حتی نمی توان بیش از یک کلیدواژه را برای محتوا داشته باشیم.

2- حداقل 300 کلمه محتوا بنویسید

محتوا شما برای اینکه به درستی سئو نویسی شده باشد باید حداقل 300 کلمه باشد.موتورهای های جستجو به صفحاتی که کوتاه باشند و متن زیادی در آن به کار برده نشده باشد کمتر اهمیت می دهند.

3- از تگ های H استفاده کنید

خیلی از افراد عنوان بخش های مختلف یک محتوا را بولد(bold) می کنند.در صورتی که بولد کردن فقط باید در پاراگراف به کار رود(آن هم با تگ strong نه b).تگ های H که مخفف واژه heading (به فارسی: عنوان) بدین منظور به کار می روند که بخش های مختلف دارای یک عنوان باشند و آن عناوین دارای اولویت بندی از دید موتور جستجو باشند.مثلا تگ h1 که مهمترین عنوان یک صفحه است برای عنوان اصلی مقاله به کار می رود،سپس تگ h2 که برای عناوین مختلف یک مقاله به کار می رود و یا تگ h3 برای عناوین فرعی و یا زیرعناوین یک صفحه یا یک مقاله به کار می رود.عملا تگ ها در مقالات بخش ها را از هم مجزا می کند.

4- عناوین جذاب استفاده کنید

قبل از هر کلیکی بر روی نتایج موتور جستجو عنوان آن خوانده میشود. آمارها نشان می دهد صفحاتی که عناوین جذاب دارند بیشتر در صفحات اول هستند.

5- کلیدواژه اصلی باید در این مکان ها باشد

کلیدواژه اصلی باید در ابتدای عنوان صفحه ، پاراگراف اول صفحه، توضیحات صفحه (description) ، alt عکس های صفحه باشد تا اهمیت کلیدواژه برای موتورجستجو بیشتر باشد.البته تکرار آن اهمیت زیادی ندارد.

سئو نویسی یا اصل نگارش محتوای موثر برای موتورهای جستجو

6- چگالی کلید واژه مناسب باشد

چگالی کلیدواژه به موتور جستجو سیگنالی را می رساند که موضوع این صفحه یا مقاله در مورد چیست؟ کلیدواژه اصلی شما باید حداقل 1% الی 2.5% از کل محتوای شما را پوشش دهد.

7- به صفحات معتبر لینک بدهید

اگر قسمتی از محتوای شما مرتبط به صفحه دیگری از وب است، سعی کنید به آن صفحه لینک بدهید. این لینک می تواند حتی به صفحات داخلی خودتان باشد.همچنین لینک دادن به صفحات سایتهای معتبر به اعتبار صفحه شما کمک خواهد کرد.

8- کلیدواژه اصلی فقط مختص همان صفحه سایتتان باشد

سعی کنید اگر محتوای شما در مورد موضوعی خاص است، کلیدواژه فقط مربوط به همان صفحه باشد و از آن کلیدواژه برای دیگر صفحات استفاده نکنیدو یا موضوعی مطرح کنید که بتوان به آن لینک دهید.

سئو | بهینه سازی سایت

ModirtechAuthor posts

عاشق اینترنت، کسب و کار و ادغام شده ی اینها یعنی کسب و کار اینترنتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *